مجله اینترنتی رمز موفقیت

با این طرز فکر موفقیت خود را محدود می‌کنید

طبقه ضعیف دیدگاه کوتاه‌مدت دارند در حالیکه طبقه ثروتمند بلندمدت فکر می‌کنند.

برای مثال، طبقه ضعیف تمرکزشان روی کسب درآمد بصورت روزانه و یا هفتگی است. طبقه متوسط تمرکزشان بر درآمد و مخارج ماهانه است. این طرز فکر کوتاه‌مدت است و به همین علت است که این مردم اغلب بجای داشتن پول زیادی در آخر ماه، معمولاً ماه زیادی بعد از تمام شدن پول دارند.

ثروتمندان بلندمدت فکر می‌کنند. برنامه‌ریزی آنها برای افزایش درآمد، تجارت و سرمایه‌شان بصورت حداقل سالانه است و اغلب برنامه ده ساله بصورت از پیش آماده دارند. البته آنها همچنان اقدامات و فعالیتهایشان بصورت هفتگی و ماهانه است ولی همه این فعالیتها همسو با برنامه بلندمدتی است که از پیش تعیین کرده‌اند.

این روند را در زمینه‌های دیگر زندگی هم می‌توان مشاهده کرد. کسانی که دیدگاه بلندمدت دارند عموماً روابط مستحکمتر و سلامتی و سبک زندگی بهتری خواهند داشت. یکی از دوستانم سالی یکبار به دیدن دوستانش به اروپا سفر می‌کند چون از یکسال جلوتر برنامه‌ریزی کرده و هزینه‌های سفر را پس‌انداز می‌کند.

همین حالت را هنگامیکه کسی تصمیم به حفظ سلامتی و یا کاهش وزن دارد مشاهده می‌کنیم. آنها انتظار دارند دو ماه به باشگاه بدنسازی بروند و بعد از آن مثل یک مدل تناسب اندام به نظر برسند. واقعیت این است که اگر شما به مدت یک دهه از بدنتان با تغذیه نامناسب و ورزش نکردن، سوء استفاده کردید پس کاملاً واضح است که مقداری بیشتر از دو ماه زمان برای خنثی‌سازی این آثار سوء روی بدنتان لازم دارید.

بیل گیتس در جمله‌ای می‌گوید…

اکثر مردم برآورد بیشتری از توانایی خود در یک سال و برآورد کمتری از توانایی خود در ده سال دارند.”

اگر واقعاً می‌خواهید موفق و ثروتمند باشید باید از طرز فکر “سریع پولدار شدن!” و “یک شبه به وزن ایده‌ال رسیدن!” که در فرهنگ ما در حال نفوذ است صرفنظر کنید. ما یک روزه رانندگی را یاد نمی‌گیریم، مدرک دانشگاهی سه ماهه نداریم، و یک ساله نمی‌توانید میلیاردر شوید.

بنابراین اگر براستی بدنبال زندگی ایده‌ال هستید باید به اندازه کافی وقت بگذارید. خبر خوب این است که زمان برای همه‌مان برابر است… شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید با آن چکار کنید.

منبع : lifestyleoutlaws.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.