مجله اینترنتی رمز موفقیت

۱۵ عیبی که مانع موفقیت شما می‌شود

در این دنیا که فرصتهای بیشماری روبرویمان قرار داده است افراد کمی را مشاهده می‌کنیم که از مزیتهای کنونی برای موفقیت بهره‌برداری کنند و کسانی که موفق می‌شوند آن را مدیون یک نسخه خطی نیستند. از طرف دیگر، محدودیتها و عیبهایی در افراد ناموفق وجود دارد که مانع موفقیت و استفاده از تواناییهایشان می‌شود.

۱ . آنها وقت‌کشی می‌کنند

ناموفقها اجرای وظایف و پروژه‌شان را آنقدر به تاخیر می‌اندازند تا اینکه آمادگی پیدا کنند یا همۀ عوامل به ظاهر فراهم شود تا آنها عملاً اقدام کنند. چیزی که برای موفق شدن خیلی مهم است انتظار بیهوده نکشیدن و تا حد امکان سریعتر دست به عمل زدن می‌باشد. موفقها صبر نمی‌کنند بلکه بلافاصله دست به عمل می‌زنند.

۲ . آنها مصمم نیستند

ناموفقها در برخورد با چالشها و موانع بسادگی تسلیم می‌شوند. نبرد و مبارزه تا رسیدن به خط پایان برایشان دلهره‌آور است و آنها ترجیح می‌دهند آسایش و امنیت خود را به خطر نیندازند. در حالیکه برای رسیدن به موفقیت باید به سمت موانع و مشکلات بروید و بر آنها چیره شوید.

۳ . آنها صحبتها و افکار منفی دارند

شنیدید که می‌گویند خوش‌بینها دونات ( شیرینی حلقه‌ای) را می‌بینند و بدبینها سوراخ وسط آن را؟ ناموفقها در فرصتهای پیش‌آمده، مشکلات را می‌بینند. آنها بجای اینکه به سمت هدفشان بتازند، دنبال عذر و بهانه هستند. مثبت‌اندیشی لازمۀ موفقیت است.

۴ . آنها افکار بیهوده فراوانی دارند

ناموفقها درباره موفقها صحبت و آنها را ستایش می‌کنند. با این حال هیچگاه دست به عمل نمی‌زنند تا به آن جایگاه برسند. آنها تمام روزشان را مشغول رویاپردازی هستند بجای اینکه اقدام عملی برای رسیدن به آن رویاها بکنند. برای دستیابی به موفقیت در کنار رویاپردازی باید دست به اقدام عملی بزنید.

۵ . آنها اشتباه‌شان را نمی‌پذیرند

ناموفقها همواره فکر می‌کنند کارشان را کاملاً صحیح انجام می‌دهند و نمی‌خواهند به نظرات دیگران گوش کنند یا از اشتباهاتشان درس بگیرند. اگر اشتباهاتشان را انکار و مخفی نکنند کسان بیشتری می‌توانند از آن درس بیاموزند.

۶ . آنها روابط ضعیفی با دیگران دارند

ناموفقها نمی‌دانند که برای استفاده حداکثری از امواج باید روابطشان را با افراد معتبر توسعه دهند. مهارت داشتن در توسعه روابط با دیگران چیزیست که موفقها بدان دست یافتند بنابراین ناموفقها نیز باید این مهارت را یاد بگیرند تا موفق شوند.

۷ . آنها مراقب خودشان نیستند

هر چقدر بیشتر بدنبال موفقیت باشید، به همان نسبت باید برای جسمتان وقت بگذارید و استراحت و مراقبتی که سزوارش است را به بدنتان بدهید. ناموفقها بدنشان را به عنوان وسیله‌ای که باید بخوبی مدیریت و مراقبت گردد نمی‌نگرند و چه بسا باعث بروز مشکلات جسمی یا روحی در خودشان می‌شوند.

۸ . آنها وقتشان را با افراد نامربوط می‌گذرانند

برای جهش به سمت موفقیت باید وقت‌تان را با افراد صالحی بگذرانید که به شما انرژی و حمایت و جهت می‌دهند تا به راهتان ادامه دهید. اما ناموفقها وقت خودشان را با افرادی مثل خودشان می‌گذرانند که هیچوقت حتی بدنبال و در آرزوی موفقیت نیستند.

۹ . آنها خطرپذیر نیستند

هیچکس از ناامیدی یا شکست خوشش نمی‌آید. کما اینکه شکست عامل مهمی در رسیدن به موفقیت است. ناموفقها تصور نادرستی از شکست دارند و بجای اینکه خودشان را متعهد به انجام کاری یا استفاده از فرصتی بکنند، ترجیح می‌دهند حرکتی نکنند تا شکست نخورند.

۱۰ . آنها از دیگران قدردانی نمی‌کنند

ناموفقها ترجیح می‌دهند داشته‌هایشان را با هیچکس شریک نشوند. آنها بدبین هستند و به کار تیمی اعتقاد ندارند. برای موفقیت باید حس قدردانی داشته باشیم و به رشد دیگران هم کمک کنیم تا خودمان هم موفق باشیم.

۱۱ . آنها به کارشان اشتیاق ندارند

ناموفقها به کارشان صرفاً بعنوان منبع درآمدی برای گذراندن امورات زندگی می‌نگرند. در حالیکه داشتن میل و اشتیاق واقعی به کار و آمادگی کمک به خواسته‌های دیگران، لازمۀ دستیابی به موفقیت است.

۱۲ . آنها برای وقتشان ارزش قائل نیستند

ناموفقها برای وقتشان ارزشی قائل نمی‌شوند در صورتی که برای موفقیت باید از وقتمان به بهترین نحو استفاده مفید بکنیم و دنبال خلاقیت و کارهایی که ما را به اهدافمان نزدیک می‌کند باشیم.

۱۳ . آنها حاضر نیستند لذتهای زندگی را به تاخیر بیاندازند

ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که هر کسی می‌خواهد هر چه زودتر به آرزوهایش برسد. ناموفقها حاضر به تاخیر در استفاده از لذتها و تفریحات نیستند و حاضر نیستند کمی صبر کنند تا حرکتشان به نتایج مورد نظر برسد. باید صبر و شکیبایی داشته باشیم تا بر چالشها فائق آییم و به موفقیت برسیم.

۱۴ . آنها بدنبال پیشرفت نیستند

ناموفقها سعی می‌کنند وضع موجود را حفظ کنند و بدنبال تغییر، تطبیق و یا پیشرفت نیستند. برای موفقیت باید بطور مداوم بدنبال توسعه و پیشرفت به سمت اهداف و آرزوهایمان باشیم.

۱۵ . آنها خودشان را باور ندارند

باید خود-آگاه باشیم و از ظرفیتهایمان مطلع باشیم. ناموفقها نمی‌دانند که چقدر ظرفیت و استعداد دارند و در نتیجه نسبت به قابلیتها و تواناییهایشان در شک و تردید هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.