مجله اینترنتی رمز موفقیت

چرا اشخاص موفق از قانون جذب استفاده می‌کنند

با ساختن تصویر ذهنی دقیق از زندگی ایده‌آل‌تان، آرام آرام رویایتان به واقعیت بدل می‌شود.

مطمئناً چیزهای زیادی درباره قانون جذب شنیده‌اید و در شگفت هستید که این قانون چه می‌گوید و چطور عمل می‌کند. قانون جذب که بطور مفصل در کتاب “راز” نوشته “روندی بیرن” شرح داده شده است، درباره اصولِ جذبِ چیزهایی که غالباً فکر یا احساس می‌کنیم به زندگی واقعی‌ است. این یک قانون است مثل قانون جاذبه که می‌گوید با پریدن به هوا معلق نمی‌مانیم و سرانجام به زمین برخورد می‌کنیم. این قانون می‌گوید شما می‌توانید هر چیزی هر قدر هم که بزرگ باشد را با این فکر و احساس که آن را هم اکنون در اختیار دارید، به زندگی‌تان بیاورید.

آنچه احساس می‌کنیم را مثل یک آهنربا جذب می‌کنیم

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که قانون جذب همان مثبت‌اندیشی است، خیر اینطور نیست، باید افکارتان و رویایتان را حس کنید و لمس کنید تا بتوانید آنها را در زندگی جذب کنید. اگر دانش بکار بردن این ابزار را داشته باشید، مطمئن باشید که ابزار قدرتمندی در اختیار دارید، و این دانش با مطالعه کتابهای زیادی (کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید – اثر ناپلئون هیل – توصیه می‌شود) در این مورد امکان‌پذیر است. خیلی ساده بگویم، به افکار مثبت که احساس مثبت در شما ایجاد می‌کند بیاندیشید، که باعث جذب چیزهای مثبت به زندگی شما می‌شود. هر چه احساس شما قویتر و رفتار شما در جهت خواسته‌هایتان بهتر باشد، این قانون عمیق‌تر و سریع‌تر عمل می‌کند. برای مثال، اگر قصد پولدار شدن دارید، باید کارهایی بکنید که در همین لحظه احساس پولدار بودن داشته و آن را با تمام وجود حس کنید و این احساس شما را به سمت فرصتهایی سوق می‌دهد که الهام‌بخش دستیابی به ثروت مادی است. چنانچه درک کاملی از مفهوم قانون جذب پیدا کنید، می‌توانید زندگی‌تان را دگرگون کنید.

قدرت باور

برای بدست آوردن چیزی که در این زندگی آرزو داریم، علاوه بر فکر کردن و احساس قوی داشتن ، باید باور واقعی نسبت به آن داشته باشیم. باورها در طول زندگی در ذهنمان شکل می‌گیرد و این جدای از داشتن افکار مثبت در موارد مشخص می‌باشد. باورهای منفی می‌توانند شما را از دستیابی به موفقیت بازدارند. بطور مثال، اگر باور داشته باشید که ثروتمندان حریص هستند، بدانید که شانس شما برای بدست آوردن ثروت بسیار بسیار اندک است. این گونه باورها که در تضاد با خواسته‌های شماست باید تغییر یابد تا قانون جذب بطور هماهنگ با ذهن شما بتواند عمل کند.

چگونه ذهن ناخودآگاه را فعال کنیم

بخش پیچیده‌تر قانون جذب این است که چگونه ذهن ناخودآگاه را با خواسته‌هایمان همراه و همسو کنیم چون ذهن ناخودآگاه از مغزمان جداشدنی نیست و بنابراین بسختی قابل تحقیق و بررسی است. با این حال، هنوز روشهای متعددی مثل مدیتیشن، تصویرسازی ذهنی، یا احساس قدردانی و شکرگذاری، برای دسترسی به ذهن ناخودآگاه وجود دارد. روش موثر دیگری که برای دسترسی به ذهن ناخودآگاه داریم این است که چیزهایی که می‌بینیم، می‌خوانیم یا می‌شنویم عاری از هرگونه نکات منفی مثل موزیکها، تلویزیون یا فیلمها خصوصاً اخبار منفی باشد. گزینش صحیح دوستان و مردمی که با آنها معاشرت می‌کنیم اهمیت زیادی از نظر تاثیر مثبت بر ذهن ناخودآگاه ما دارد.

اشاره‌ها را دریابید

وقتیکه افکار منفی را از ذهنتان پاک کرده و خواسته‌هایتان را بخوبی احساس کرده‌اید، آنگاه اشاره‌هایی را مشاهده خواهید کرد که شما را به راههای مشخصی فرا می‌خواند که باید دست به عمل در آن راهها بزنید. حتی اگر این راهها با آرزوها و خواسته‌های شما رابطه منطقی نداشته باشد، باید طبق این اشاره‌ها عمل کنید تا رویاهای شما به واقعیت بدل شود. اینجاست که باید با اشتیاق و میل مفرط عمل کنید، شما باید اشتیاق کافی در خود ایجاد کنید و دست به عمل بزنید و به این اشاره‌ها باور داشته باشید.

بنابراین بخاطر داشته باشید که آسانترین شیوه برای استفاده از قانون جذب این است که افکار مثبت داشته و احساسات مثبت و قوی در خود ایجاد کنید و باورهای محدودکننده را از خود زدوده و با باورهای قدرتمند که در راستای اهداف و خواسته‌های شما باشد در خود جایگزین کنید. پس از آن آماده دریافت اشاره‌هایی باشید که شما را به سمت خود فرا می‌خواند. اگر اینگونه عمل کنید، شاهد تغییرات زیادی در اطرافتان خواهید بود و این لحظه‌ایست که جادو و معجزه رخ خواهد داد. به جملات من بسنده نکنید، سرگذشت مردان موفق را بخوانید و ببینید آنها چگونه از قانون جذب استفاده کردند و به موفقیتهای بیشتری در زندگی خویش رسیدند، و همانها را در زندگی خودتان بکار برید و خیلی بیشتر از اکنون شادی، ثروت، هیجان و هر آنچه که دوست دارید از زندگی بدست آورید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.