مجله اینترنتی رمز موفقیت

۱۰ فرقی که طبقه متوسط با پولدارها دارند

بنا به گزارش مجله فوربس، ۴۰۰ فرد اول پولدار امریکایی بیشتر از ۱۵۰ میلیون نفر آخر، سرمایه دارند. اما در مورد باقیمانده افراد چطور؟ شاید شما در طبقه متوسط قرار داشته باشید. شما بی پول نیستید، ولی پولدار هم نیستید. طبقه متوسط طبق آمار دو دهه اخیر، در حال کوچک شدن هستند. یعنی شما در آینده شباهت کمتری به طبقه متوسط خواهید داشت. شما احتمالا یا بی پول می شوید یا پولدار. در کدام طرف میخواهید باشید؟ اگر میخواهید طرف پولدارها باشید باید مثل یک پولدار فکر کنید. در اینجا ۱۰ تفاوت عمده بین پولدارها و طبقه متوسط را برخواهیم شمرد.

طبقه متوسط در راحتی زندگی میکنند، پولدارها دنبال سختی هستند.

بدنبال زندگی در سختی ناشی از کار وتلاش فراوان باشید چون زندگی در راحتی به تمام شدن منابع و سختی و مشکلات منتهی می‌شود. زندگی در سختی ممکن است خوشایند نباشد، ولی بهای کوچکیست که برای رسیدن به یک زندگی رویایی می دهید.

پیتر مک ویلیامز

در سرمایه گذاری، کارهای آسان و راحت به ندرت سودآور هستند.

رابرت آرنوت

داشتن شغلی مطمئن و کار کردن برای دیگران باعث راحتی و آسایش است. طبقه متوسط فکر می کنند در آسایش بودن به معنی خوشحال بودن و لذت بردن از زندگی است، اما پولدارها باور دارند وقتی به سمت شرایط سخت سوق داده شوند اتفاقات فوق العاده ای روی میدهد. شروع یک کسب و کار شخصی با ریسک همراه است و ریسکها عدم آسایش را به همراه دارند، ولی یک ریسک کوچک چیزیست که باعث خلق ثروت و دستیابی به نتایج گرانبها می شود.

طبقه متوسط بالاتر از درآمد شان زندگی میکنند، پولدارها پایینتر از درآمد شان.

چنانچه در سطح متوسط زندگی کنید، ارزش و کرامت تان پایین نمی آید و استقلالتان زیر سوال نمی رود.

کالوین کولیچ

شما با داشتن یک ماشین یک میلیون دلاری یا یک منزل چند میلیون دلاری، یک میلیونر نخواهید بود. پولدارها پولشان را صرف خرید اینگونه چیزها که خرج برایشان می تراشد نمی کنند، آنها پولشان را روی سرمایه گذاریهای سودآور می گذارند و پایینتر از درآمدشان زندگی می کنند. به طور متوسط، اکثر پولدارها طبق چیزهایی که آموخته اند، بجای ماشین نو، یک ماشین کار کرده میخرند. به خاطر داشته باشید اگر کل درآمد سالیانه تان را خرج میکنید آنوقت در آستانه ورشکستگی قرار خواهید گرفت.

طبقه متوسط در شرکت ارتقای شغلی میگیرند، پولدارها شرکت می سازند.

پولدارها در دنیا به دنبال تاسیس شبکه ای از شرکتها هستند در حالیکه دیگران بدنبال کار در این گونه شرکتها هستند.

رابرت کیوساکی

طبقه متوسط تمایل به کار برای دیگران دارند.آنها برای خودشان شغل و حرفه دارند. در یک پله بالاتر از طبقه متوسط، خویش فرماها قرار دارند که برای خودشان کار میکنند. آنها صاحب یک شغل هستند. ولی پولدارها تمایل به داشتن یک کسب و کار دارند. آنها مالکین همان شرکتهایی هستند که طبقه متوسط تمایل به کار در آن را دارند. آنها می دانند که به کارمندان بیشتری جهت کسب درامد بیشتر نیاز دارند

طبقه متوسط با همه همنشین می شوند، پولدارها عاقلانه انتخاب میکنند.

خوب است که با بهتر از خودمان دمخور باشیم. کسانی  موفقتر از خودتان را بیابید که باعث الهام گرفتن و کسب رفتارهای مثبت می‌شود..

وارن بافت

پولدارها می دانند که وقتی با اشخاص موفق همنشین هستند، باعث تاثیرپذیری و موفقیت خودشان میشود. به همان شکل، همنشینی با مردم ناموفق تاثیر منفی بر افراد میگذارد. طبق آمار درامد تان معمولا برابر میانگین درامد سه تا از نزدیکترین دوستان شماست. اگر میخواهید درامد بیشتری داشته باشید، با کسانی که درامد بیشتری از شما دارند دمخور شوید. منظورم تطبیق افکارتان با افکار مردم موفق است. اگر میخواهید پولدار شوید، باید مثل پولدارها فکر کنید.

طبقه متوسط کار میکنند تا پول بدست بیاورند، پولدارها کار میکنند تا بیاموزند.

در جوانی، برای آموختن کار کنید نه برای پول درآوردن.

رابرت کیوساکی

طبقه متوسط به سادگی جذب کسانی میشوند که حقوق بالاتری پیشنهاد می دهند. اما پولدارها می دانند که کار کردن در سالهای ابتدایی برای پول درآورن نیست، برای افزایش مهارتها و خصوصیاتی می باشد که برای پولدار شدن بدان نیاز دارید. مثلا کار فروشندگی میکنند که دنیای فروش را بهتر بشناسند. یا مثلا در بانک کار میکنند تا حسابداری را عملا بیاموزند. اگر میخواهید پولدار شوید، بایستی برای آموختن مهارتهایی که برای پولدار شدن لازم است کار کنید. بیشتر پولدارها با حقوق بالا به این کارها مشغول نمی شوند.

طبقه متوسط چیزهایی دارند، پولدارها پول دارند.

خیلی از مردم پولشان را صرف خرید چیزهای میکنند که به آنها نیاز واقعی ندارند، فقط برای اینکه دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.

ویل راجرز

برمیگردیم به آن ماشین و منزل گران قیمت که در بالا اشاره کردیم، جایی که طبقه متوسط پولشان را در آن خرج میکنند. از کنار منازل طبقه متوسط که رد میشوید، معمولا ماشینهای نو، فضای سبز شکیل و خانه های گرانقیمت را می بینید. اگر به خریدن این چیزها ادامه دهید، پولتان را هم کم کم از دست میدهید.

از خریدن این چیزها دست بردارید و بحایش پولتان را پس انداز و سرمایه گذاری کنید. اگر عادت به خرید کردن دارید، کالاهای سرمایه ای یا داراییها را بخرید مثل طلا، عتیقه یا هر چیزی که ارزش آن بالا میرود. دنبال سرمایه گذاری بروید، به جای خریدن کفش یا لوازم الکترونیک ، سهام خوش قیمت بخرید یا کسب و کار ایجاد کنید. این طوری میتوانید به خودتان بگویید که پولتان را سرمایه‌گذاری کرده و افزایش داده اید. آقای وارن بافت هنوز در همان خانه ای که در سال ۱۹۵۸ به مبلغ ۳۱۵۰۰ دلار خرید زندگی میکند.

طبقه متوسط تمرکزشان روی پس انداز و حفظ پول است، پولدارها به دنبال افزایش درامد هستند.

بزرگترین سرمایه شما، قابلیت پول درآوردن است. بزرگترین ابزار شما زمان است.

برایان تریسی

اگر میخواهید پولدار شوید، همزمان با کسب مال بدنبال حفظ آن نیز باشید.

حفظ پول خیلی مهم است. سرمایه گذاری از آن هم مهمتر است، اما هر دویشان بر کسب پول استوار هستند. شما میدانید که به حفظ پول و سرمایه گذاری نیاز دارید، ولی برای رسیدن به این اهداف، باید پول بیشتری کسب کنید. پولدارها این واقعیت را میدانند و به دنبال خلق راههای بیشتری برای کسب درامد هستند و راههای بیشتر، درامد بیشتری هم به همراه دارند. اگر واقعا میخواهید پولدار شوید، توانایی پول درآوردن خودتان را افزایش دهید.

طبقه متوسط با پول برخورد احساسی دارند، پولدارها منطقی فکر میکنند.

فقط وقتی عقل و احساس را درهم میامیزید به یک نگرش عاقلانه دست میابید.

وارن بافت

آقای استیو سیبولد با بیش از ۱۲۰۰ فرد فوق‌ثروتمند طی ۳۰سال اخیر جهت نگارش کتابش با عنوان ” پولدارها چگونه فکر میکنند” مصاحبه کرده است، و به زعم او بیش از ۱۰۰ تفاوت بین فرد پولدار در مقایسه با طبقه متوسط در نحوه نگرش به پول وجود دارد. کلیدی ترین تفاوت از نظر او این است که طبقه متوسط نگرش احساسی به پول دارند، در حالیکه پولدارها از دید منطقی به پول مینگرند. گرفتن تصمیمات احساسی باعث از بین رفتن امور مالی تان می شود. وارن بافت توضیح میدهد که در سرمایه گذاری کنترل بیشتری روی احساس تان نسبت به پولتان باید داشته باشید. احساسات، باعث خرید در قیمت بالا و فروش در قیمت پایین می شود. احساسات باعث عقد قراردادهای خطرناک کاری می شود. بنابراین احساسات را کنار بگذارید و منطقی بیاندیشید.

طبقه متوسط توانایی شان را دست کم میگیرند، پولدارها اهداف بزرگی در سر می پرورانند.

اهداف بزرگی ترسیم کنید، و تا رسیدن به آن درنگ نکنید.

بو جکسون

طبقه متوسط اهدافی برای خود دارند، البته گاهی اوقات! ولی تفاوت در نحوه انتخاب اهداف در مقایسه با پولدارها می باشد. طبقه متوسط اهدافی را که دستیابی به آن آسان است انتخاب میکنند ولی پولدارها اهداف ناممکن، سخت یا جنون آمیزی برمی‌گزینند. اما آنها می‌دانند که این اهداف قابل دستیابی است. همه اینها از طرز فکر درست شان ناشی می شود. وقتیکه اهدفتان را ترسیم میکنید، از خود بپرسید که آیا این اهداف میتوانند بزرگتر باشند. از خود بپرسید که آیا واقعا همینقدر توانایی دارید یا میتوانید آن را افزایش دهید. من فکر میکنم توانایی تان بیشتر است.

طبقه متوسط به کار سخت باور دارند، پولدارها از اهرم استفاده میکنند.

کار سخت برای همه لازم است. اگر میخواهید به قله موفقیت برسید، باید بیشتر تلاش کنید. مشکل اینجاست که کار سخت به تنهایی، به ندرت شما را پولدار میکند. شما با انجام دادن همه کارها توسط خودتان، پولدار نمی شوید. باید از اهرم استفاده کنید تا حقیقتا پولدار شوید و در این مسیر بمانید. اهرمها از جهات مختلفی کار میکنند مثل سرمایه گذاری. اگر اهرمهای بیشتری به کار بیندازید، آنگاه وقت آزاد بسیاری خواهید داشت تا روی مسائل واقعی کسب وکار و زندگی تان بگذارید.

بعضی از این تفاوتها بین طبقه متوسط و پولدار قابل توجه است، در حالیکه بعضی دیگر ساده و کوچکتر به نظر میرسند. واقعیت این است که اگر میخواهید پولدار شوید، باید مثل آنها فکر کنید و همان کاری که آنها میکنند را بکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.