مجله اینترنتی رمز موفقیت

۳ رازی که باعث موفقیت من شد

یکی از سوالاتی که عموماً از من و برادرم به عنوان بعنوان یک کارآفرین پرسیده می شود این است که از نظر ما رازهای موفقیت در کارآفرینی چیستند. یکی از زیبایی های کارآفرین بودن این است که هرکسی داستان موفقیت مخصوص خودش را دارد: هیچ دو داستانی مشابه یکدیگر نیستند.

بهرحال من رازهای خودم که باعث تبدیل من به یک کارآفرین موفق شدند را با شما به اشتراک میگذارم. داستان شما با من متفاوت است، اما مسلماً چند نکته کلیدی حرفه ای هست که به سرعت شما می افزاید.

در اینجا من ۳ راز خود برای کارآفرین موفق بودن را برای شما بیان میکنم.

۱. ایمان درونی

شما به هر طریقی که شده باید به خودتان و توانایی تان ایمان داشته باشید. شما باید به توانایی تان ایمان داشته باشید تا مطابق دیدگاه تان به پیش رفته و رویایتان را عملی کنید. این بدان مفهوم نیست که شما روزهای سخت یا لحظات شک و تردید نخواهید داشت، اما باید بطور مداوم ایمان درونی خود را تقویت کنید.

در حال پیشرفت باشید. با کسانی باشید که شما مورد پرسش قرار میدهند ولی هیچگاه بدنبال ناامیدی و سرخوردگی شما نیستند، آنگاه میتوانید رشد و ترقی کنید. مردم میتوانند ایمان و اعتماد به نفس راستین را در وجود شما ببینند و احساس کنند حتی قبل از آنکه شما بخواهید برای اثباتش گواه عینی بیاورید. در این حالت مردم با مشاهده دیدگاه، ایمان و پشتکارتان به شما قوت قلب، زمان و حتی کمک مالی می بخشند. این شالوده ای است که شما زندگی و کسب و کارتان را بر مبنای آن پی ریزی میکنید. بنابراین نهایت ایمان را در خود جای دهید و این راز شمار یک موفقیت است.

۲. ادراک

هیچ چیزی خوب یا بد نیست – خوبی یا بدی بستگی به ادراک شما دارد.

رایان هالیدی در کتاب جدید خود به نام The Obstacle Is The Way توضیح کاملی در مورد قدرت ادراک میدهد و میگوید: ” مغز یک گوزن با مشاهده خطر به او دستور فرار می دهد. او فرار میکند اما مستقیماً به سمت دام مقابل.”

ادراک شما قابلیتی است که به شما امکان مشاهده و گرفتن تصمیم درست از اتفاقات پیش رو و مدیریت صحیح آن را می دهد. آیا شما به غریزه حیوانی خود اجازه میدهید با احساس خطر و ترس مستقیماً شما را به سمت دام بکشاند؟ یا توانایی های ادراکی خود را بکار انداخته و لحظه ای درنگ میکنید تا فرصتی یا راه حلی برای هر رویدادی بیابید؟

طرز رفتار و نحوه ادراک شما موجب موفقیت یا شکست شما می شود. خیلی ساده است.

۳. استقامت

مردم دوست دارند بگویند کارآفرینی و موفقیت یک ماراتون است نه یک دو سرعت. فقط نصف این حرف صحیح است. طبق تجربه من، کارآفرینی هم ماراتون و هم دو سرعت است. شما باید آن ماراتون را بطور مداوم ادامه دهید، اما لحظه هایی پیش می آید که حین ماراتون باید با دو سرعت ادامه دهید.

شما باید پشتکار داشته باشید و بهر شکلی راهتان را ادامه دهید. خودتان را بهر طریقی که شده برای موفق شدن مهیا سازید با علم به اینکه چگونگی آن مهم نیست بلکه چرایش مهم است و بیشتر آن به ایمان درونی و ادراک شما از زندگی برمیگردد. این سه توانایی مکمل یکدیگرند و مثل حلقه ای پیوسته شما را به سمت موفقیت سوق می دهند.

منبع : Entrepreneur.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.