مجله اینترنتی رمز موفقیت

نقش قدرت ذهن در دستیابی به موفقیت در زندگی

ذهن نقش مهمی در دستیابی به هدفهای کوچک یا بزرگ بازی می‌کند. در رابطه با اهداف کوچک شما می‌دانید که دنبال چه چیزی هستید، ولی وقتی که صحبت از اهداف بزرگ در زندگی می‌شود، داستان طور دیگری رقم می‌خورد. شاید یک نظر کلی در این رابطه داشته باشید، ولی کافی نیست.

برای هر اقدامی، و برای استفاده از قدرت ذهن، باید دقیقاً بدانید چه کاری می‌خواهید انجام بدهید. برای تمرکز ذهنی روی هدفتان، نیاز به یک هدف روشن که به وضوح تعریف شده باشد دارید. خوب اینکار چگونه انجام می‌شود؟

1 . در ابتدا، باید فکر کنید و بفهمید واقعاً بدنبال چه چیزی هستید. خوب البته این قدم آسان نیست و نیاز به تفکر عمیق، تحقیق و زمان دارد.

2 . بعد از کشف اینکه دنبال چه جیزی هستید، نوبت به یک طرح اجرایی می‌رسد. باید بدانید اولین قدمتان چیست و چگونه باید برداشته شود. این کار نیاز به یک طرح دارد، که در این مرحله باید از قدرت ذهن استفاده کنید.

3 . بعد از تعیین هدف و آماده کردن طرح اجرایی، باید در ذهنتان تصویر ذهنی روشنی از هدف را تجسم کنید. باید آن را در ذهنتان انجام شده ببینید. این قدم نیاز به استفاده از قدرت تصور دارد، که نوعی از قدرت ذهن است.

هر کسی نمی‌تواند تصاویر ذهنی روشنی در ذهن خود تجسم کند ولی با آموزش منظم قطعاً به نتایج شگفت‌انگیزی می‌رسد. برای مثال می‌توانید به یک عکس از چیزی که می‌خواهید بدست آورید نگاه کنید، آنگاه چشمانتان را ببندید، و سعی کنید آن را در تصور خود بصورت زنده ببینید. این کار توانایی تصور ذهنی را در شما تقویت می‌کند.

سپس باید صبر پیشه کنید و نظم، انضباط و پشتکار در پی‌گیری هدفتان داشته باشید.

4 . قاطعیت یکی دیگر از ابزار مفید ذهنی برای دستیابی به موفقیت است. چیزی را که با قاطعیت بخواهید در ذهن ناخودآگاه شما جای می‌گیرد، بخشی از ذهن ناخودآگاه شما می‌شود، و در نتیجه تاثیر مستقیمی بر رفتار و اعمال شما خواهد داشت. اگر با قاطعیت بدنبال کار مثبتی باشید، ناخودآگاه به سمت موفقیت سوق داده می‌شوید.

5 . باید توانایی انتقال افکارتان به دیگران را داشته باشید، کسانی که در اجرای طرحتان شاید بتوانند کمکی به شما بکنند. گاهی اوقات مجبورید نظر دیگران را برای سرمایه‌گذاری روی طرحتان یا هرگونه کمک دیگر به سوی خود جلب کنید. باید مشتاق و علاقه‌مند باشید تا بتوانید آنها را قانع کنید. باید به حرفهای خود ایمان داشته باشید، در غیر اینصورت آنها نه گوش می‌کنند نه اهمیت می‌دهند.

برای انجام این کارها، به تمرکز، توانایی تصور ذهنی، درایت و صبر، که همه‌ی اینها جزو مهارتهای ذهنی هستند نیاز دارید.

6 . انگیزه، قدرت ذهنی و احساسی دیگری است که برای دستیابی به موفقیت بدان نیاز دارید. اگر انگیزه نداشته باشید چگونه به خواسته‌هایتان می‌رسید؟ برای بالا بردن انگیزه و اشتیاق‌تان اغلب به هدفتان فکر کنید، به امتیازها و منافعی که برایتان به ارمغان می‌آورد فکر کنید، و اینکه چگونه زندگی شما را دگرگون می‌کند. با این روش انگیزه شما چندین برابر می‌شود.

افکار ما که بخشی از ذهن ماست دارای قدرت فوق‌العاده‌ای است. افکاری که غالباً در ذهنمان جریان دارد تمایل بیشتری دارند تا به واقعیت تبدیل شوند.

اگر انرژی ذهنی خود را به افکار و تصاویر ذهنی مرتبط با هدفتان گسیل کنید و اینکار را هر روز تکرار کنید، آنها قویتر و قویتر می‌شوند، و در نتیجه بر رفتار و منش شما، انتظارات شما، و کردار شما تاثیر شگرفی می‌گذارند.

این افکار و تصاویر ذهنی حتی بصورت ناخودآگاه توسط دیگران حس می‌شود، که ناگهان مشاهده می‌کنید پیشنهادها و کمک‌های آنها به سمت شما روانه می‌شود.

افکار شما همچنین می‌تواند طوری عمل کند که رویدادها، موقعیتها و فرصتهای مرتبط به هدفتان را سر راهتان قرار دهد.

هر فکری به واقعیت درنمی‌آید. یک فکر باید باندازه کافی تکرار شود و با آرزو آمیخته شود تا به حقیقت بپیوندد.

گمانها، ترسها، و نگرانیها، می‌خواهند آنچه را که با قدرت ذهنتان ساختید تخریب کنند. منظورم این است که باید ذهنتان را از این افکار منفی و گمانها پاکسازی کنید. شاید قبول نکنید که اینکار امکانپذیر است، ولی با آموزش صحیح امکانپذیر است، که برخی از آنها را در این وبسایت پیدا می‌کنید.

نظرتان دراین باره چیست. با دیگران به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.