مجله اینترنتی رمز موفقیت

آیا رویای بزرگ در سر دارید؟ جرأت رویای بزرگتر دارید!

اولین راز میلیونرهای خودساخته خیلی ساده است: رویاهای بزرگ در سر دارند! رویاپردازی کنید. تمام اهداف شغلی و آن زندگی را که دوست دارید داشته باشید در ذهنتان تصویر و رویاسازی کنید. به مقدار پولی که دوست دارید در حسابتان باشد فکر کنید.

میلیونرهای خودساخته با یک رویا شروع کردند

فرض کنید هیچ محدودیتی در بودن هر شخصیتی، داشتن هر چیزی و یا انجام دادن هر کاری در زندگی ندارید. فقط برای همین لحظه تصور کنید وقت فراوان، پول فراوان، تحصیلات کامل، تجربیات کامل، همه نوع دوست، همه نوع ارتباط، همه نوع امکانات، و هر چیز قابل تصور دیگر که لازمه دستیابی به خواسته‌های شما است را در اختیار دارید. اگر قابلیتها و امکانات شما هیچ محدودیتی نداشت، دوست داشتید چه جور زندگی برای خود و خانواده خودتان فراهم کنید؟

تمرین خوبی برایتان دارم. به “برگشت از آینده” فکر کنید. این تکنیک فوق‌العاده قوی بطور مرتب توسط زنان و مردان مثبت‌اندیش تمرین می‌شود. فکر کردن با این روش تاثیر فوقالعاده‌ای روی ذهن و رفتار شما می‌گذارد. طرز کار این روش را برای شما توضیح می‌دهم: خود را در پنج سال آینده تصویر کنید. تصور کنید پنج سال گذشته و اکنون زندگی کامل و تمام عیاری دارید. چطوری بنظر میاد؟ چیکار داری می‌کنی؟ کجا کار می‌کنی؟ چقدر پول درمیاری؟ چقدر پول تو حسابت داری؟ زندگیت چه جوریه؟

اهداف شغلی شما چیست؟ جرأت رویاپردازی داشته باش!

چشم‌انداز واضح و دراز مدتی برای خود تصویر کنید. هر چقدر چشم‌انداز شما در مورد سلامتی، شادمانی، و موفقیت واضحتر باشد، سریعتر به سمت آنها می‌روید و آنها هم سریعتر به طرف شما می‌آیند. وقتیکه تصویر ذهنی روشنی از زندگی آینده و اهداف شغلی خود داشته باشید، برای واقعی کردن و دستیابی به آنها، مثبت‌اندیش‌تر، باانگیزه‌تر و هدفدارتر گام برمی‌دارید. همه این حرفها به این نکته منتهی می‌شود که اینها باعث می‌شوند تلنگری به قوه ابتکار شما بخورد و ایده پشت ایده به ذهنتان بیاید و آنها را عملی کنید چون می‌خواهید به اهداف‌تان برسید و در واقعیت آنها را لمس کنید.

شما همواره تمایل دارید به سمت اهداف شغلی، رویاها و تصویرهای ذهنی که برتر هستند حرکت کنید. وقتی که به خودتان اجازه می‌دهید رویاهای بزرگتر داشته باشید در واقع عزت نفس خودتان را بالا بردید و باعث شدید خودتان را بیشتر دوست داشته و احترام بگذارید. و این کار باعث بهبود خودپنداری و افزایش اعتماد بنفس در شما می‌شود. این کار شرافت نفس و خوشحالی را در شما بیشتر می‌کند. رویاها و تصورات ذهنی، شما را به هیجان می‌آورند و تحریک می‌کنند تا کارها را بهتر از قبل انجام دهید.

سوال مهمی مطرح می‌کنم که باید بارها و بارها از خودتان بپرسید و به خودتان پاسخ بدهید: اون چیه که اگه میدونستم توش شکست نمی‌خورم جرات رویاپردازی رو داشتم؟

اگر کاملاً مطمئن بودید که به هریک از هدفهای بزرگ یا کوچیک، کوتاه مدت یا بلند مدت می‌رسیدید، اون چی بود؟ اکه میدونستید شکست نمی‌خورید، هدف بزرگ‌تون چی بود؟

هر چی که هست روی یک برگه بنویسید و تصور کنید همین الان به این هدف بزرگ رسیدید. آنوقت برگردید و ببینید امروز کجای کار هستید. برای رسیدن به آن چیکار کرده‌اید؟ چه قدمهایی برداشته‌اید؟ چه تغییراتی در زندگی می‌خواستید بدهید؟ چه کاری می‌خواستید شروع کنید یا متوقف کنید؟ با چه کسی می‌خواستید باشید؟ با چه کسی نمی‌خواستید دیگه باشید؟ اگه زندگی شما از هر لحاظ کامل بود، چه شکلی بود؟ چه کاری را می‌توانید متفاوت انجام دهید، اولین قدم را همین امروز بردارید.

بگذارید رویای شما به واقعیت بدل شود

رویای بزرگ در سر داشتن، نقطه شروع برای دستیابی به هدف استقلال مالی است. دلیل شماره یک که مردم هرگز در زمینه مالی موفق نمی‌شوند این است که هرگز اتفاقی برای آنها رخ نمی‌دهد که بتوانند کاری در آن زمینه انجام بدهند. در نتیجه هیچ تلاشی نمی‌کنند. هیچوقت شروع نمی‌کنند. همچنان در دور باطل مالی دست و پا می‌زنند و همه درآمدشان و حتی بیشتر را خرج می‌کنند. اما وقتیکه رویای بزرگ موفقیت مالی در سر داشته باشید، نگاهتان را به خودتان و زندگی‌تان تغییر می‌دهید. کارهای متفاوتی را آرام آرام و بتدریج انجام می‌دهید، تا اینکه از همه جهت زندگی‌تان به سمت بهتر شدن تغییر می‌کند. رویاهای بزرگ در سر داشتن نقطه شروع برای دستیابی به هدف استقلال مالی و تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته است.

تمرین عملی: فرض کنید که صددرصد موفق می‌شوید آنگاه لیستی از تمام کارهای که می‌خواهید تلاشتان را بکنید تهیه کنید. سپس مورد مشخصی را برگزینید و بلافاصله اقدام کنید.

منطق شما را از نقطه A به نقطه B میرساند؛ تصور، شما را به همه جا میرساند.

البرت اینشتین

از شما بخاطر مطالعه این مطلب که در خصوص استقلال مالی و تلاش برای اهداف والای شغلی است تشکر می‌کنم. بخاطر داشته باشید؛ تمام میلیونرهای خودساخته جرأت رویاپردازی بزرگ را داشتند! لطفاً نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.