مجله اینترنتی رمز موفقیت

قدرت درآمد جانبی

درآمد جانبی قدرتی دارد که می‌تواند حقیقتاً زندگی شما را دگرگون کند؛ این قدرت به شما اجازه می‌دهد بدون هیچگونه نگرانی مالی زندگی دلخواه خود را داشته باشید. اگر بدنبال سریعترین راه ممکن برای رسیدن به استقلال مالی هستید، این راه درآمد جانبی است. با داشتن درآمد جانبی نیاز به کار مداوم ندارید، در حقیقت، به معنای واقعی کلمه شما حتی در خواب هم پول درمی‌آورید. راههای زیادی برای خلق این گونه درآمد وجود دارد که شاید برای شما تعجب‌برانگیز باشد که چرا هرکسی این کار را نمی‌کند. دلیل واقعی این است که بیشتر مردم چیزی درباره‌ی درآمد جانبی نمی‌دانند، ولی شما با مطالعه این نوشتار درمی‌یابید که چرا درآمد جانبی قدرتمندترین ابزار برای کسب درآمد است.

درآمد جانبی چیست

درآمد جانبی نوعی از درآمد است که فقط به “یکبار تلاش” نیازمند است، و قشنگی کار در این است که با همین “یکبار تلاش” تا مدتها مرتباً پول به سمت شما سرازیر می‌شود. در این نوع از درآمد شما در ابتدا به سختی کار و تلاش می‌کنید، و سپس این آسایش را خواهید داشت که کناری بنشینید و نظاره‌گر گردش مالی خود باشید. هرچند، نباید درآمد جانبی را با درآمد تدریجی اشتباه بگیرید، درآمد تدریجی درآمدیست که پس از آن “یکبار تلاش” نیاز به حضور و پیگیری مداوم شما دارد، مثل ویزیتوری برای پخش مواد غذایی، که باید به تلفنها پاسخ دهید و هر چند وقت یکبار محصولات را به گیرندگان برسانید. برای مثال شرکتهای بازاریابی شبکه‌ای نوعی از درآمد جانبی هستند، خلق اثر هنری مثل آلبوم موسیقی یا نوشتن یک کتاب که سالها پس از خلق آن در قفسه فروشگاهها به فروش می‌رسد نوعی از درآمد جانبی است. درآمد تدریجی هم در نوع خود یکی از منابع بزرگ و مهم درآمد محسوب می‌شود، اما بطور کامل شما را از خود بی‌نیاز نمی‌کند چون همچنان باید روابط خود را با مشتریان حفظ کنید.

درآمد جانبی شما را به سمت استقلال مالی سوق می‌دهد

وقتیکه جریاناتی از درآمد جانبی برای خود خلق می‌کنید، یعنی در حال خلق استقلال مالی واقعی برای خود هستید، البته نه آن استقلال مالی که مداوماً در حال کار و تلاش برای کسب ثروت هنگفت هستید. استقلال مالی یعنی همانطور که درآمد مطلوبتان را دارید بتوانید کاملاً آزاد و بی‌دغدغه باشید. با درآمد جانبی، شما باید فقط یکبار کار کنید و سپس در باقی زندگی خود از همان “یکبار تلاش” پول درآورید. بعنوان مثال وقتیکه شخصی فیلمی تولید می‌کند، درآمدی از آن فیلم را برای باقی عمرش خواهد داشت. بنابراین حتی وقتیکه در منزلش نشسته و سالها از اوج فروش فیلمش می‌گذرد، اگر کسی فیلمش را از فروشگاهی بخرد، بخشی از فروش آن فیلم به حساب این شخص واریز می‌شود، و به همین دلیل است که درآمد جانبی سریعترین روش برای رسیدن به استقلال مالی واقعی است.

راههایی برای خلق درآمد جانبی

راههای فراوانی برای خلق درآمد جانبی وجود دارد، و بهترین حالت، خلق مجموعه‌ای از این راهها است که در این صورت چندین جریان درآمدی برای خود ایجاد می‌کنید، و خود را منحصر به یک منبع نمی‌سازید. اگر استعداد خاصی دارید، می‌توانید از آن برای خلق درآمد جانبی استفاده کنید، برای مثال یک خواننده می‌تواند آلبومی خلق کند و در محیط آنلاین تا مدتهای طولانی آن را به فروش بگذارد، و همزمان مشغول خلق آلبومهای بیشتری نیز باشد. برای مثال الویس پریسلی را در نظر بگیرید، او هنوز پس از مرگش از طریق آلبومهای خود درآمد مداومی دارد! یکی دیگر از روشهای خلق درآمد جانبی استفاده از اطلاعات است، اگراطلاعات تخصصی و حرفه‌ای مثلاً در زمینه چگونگی سرمایه‌گذاری در بازار سهام دارید، می‌توانید کتابی درباره آن موضوع نوشته یا وبسایتی در آن مورد راه‌اندازی کرده و از آن طریق کسب درآمد کنید، واقعاً ساده است. کلید درآمد جانبی این است که چیزی بفروشید که تا سالها مفید و قابل استفاده باشد. اگر تصمیم بگیرید وبسایتی در زمینه دانش تخصصی خود راه‌اندازی کنید، مطمئن شوید که دانش‌تان محدود به زمان نیست و چیزی نباشد که مجبور باشید هر چند ماه آن را بروز کنید، بجای ساختن وبلاگی در مورد شایعاتی حول افراد مشهور که مرتباً تغییر می‌کند و بی‌اعتبار می‌شود بهتر نیست وبلاگی در مورد تناسب اندام و سلامتی راه‌اندازی کنید که مطالبش تا سالها قابل استفاده است.

در اینجا تعدادی از روشهای دیگر برای ایجاد جریان درآمد جانبی را معرفی می‌کنیم:

سرمایه‌گذاری: سهام، صندوقهای سرمایه‌گذاری، اوراق قرضه، …

اجاره: اجاره دادن املاک و مستغلات مسکونی یا ترجیحاً تجاری …

سیستماتیک کردن کسب‌وکارتان: اگر تجارتی خلق می‌کنید، می‌توانید طوری برنامه‌ریزی کنید که نیاز به حضور شما نداشته باشد.

محصولات تخصصی و علمی: کتابها، بلاگهای اینترنتی، محصولات صوتی و تصویری

استعدادها: موزیسینها می‌توانند آلبوم خلق کنند، تولیدکنندگان موسیقی می‌توانند ابزار و محیط اجرا به موزیسینها اجاره دهند، نویسندگان می‌توانند کتاب بنویسند.

برای همه از جمله شما امکانپذیر است که انواع مختلفی از درآمد جانبی را خلق کنید زیرا حتی اگر شغل مطلوب خود را هم داشته باشید، خلق یک درآمد جانبی در کنار آن می‌تواند ارزش بیشتری به زندگی شما و همینطور حساب بانکی شما بدهد. درآمد جانبی، سریع و راحت است و به حداقل تلاش برای رسیدن به استقلال مالی واقعی نیاز دارد طوریکه می‌توانید دنبال علاقه‌مندیهای خود بروید و همچنان کسب درآمد هم بکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.