مجله اینترنتی رمز موفقیت

چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ آبگیری نمی‌کند؟

طی سالیان اخیر شستشوی ظرف‌ها در ظرفشویی طرفداران بیشتری به خود جذب کرده است و این نوع لوازم خانگی در هر آشپزخانه‌ای یافت می‌شود. بسیاری از افرادی که از شستشوی ظرف‌های کثیف خسته می‌شوند و علاقه چندانی نیز به این کار ندارند، ظرف‌های خود را با استفاده از ماشین ظرفشویی می‌شویند.

این لوازم خانگی از اجزای مختلفی تشکیل شده که اختلال در هر یک از اجزای آن مشکلاتی به همراه خود خواهد داشت. اما جدا از هر مشکلی، علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟ در ادامه همراه ما باشید تا علت و روش‌های  تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ را بررسی کنیم.

علت اصلی آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

بعضی مواقع شما ظرف‌های خود را داخل ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید و دکمه را برای شروع فشار می‌دهید، ولی خیلی زود متوجه می‌شوید که ماشین ظرفشویی شما با اختلالی روبرو شده و سیستم آبگیری نمی‌کند. آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ دلایل مختلفی دارد که باید نسبت به تعمیر آن خود اقدام کنید.

یکی از مراحل ابتدایی فرایند شستشوی ظرف‌ها مرحله آبگیری است که امکان دارد به دلایل مختلفی با مشکلات و اختلالاتی روبرو شود. از عوامل بروز این مشکلات می‌توان به مشکل شیر برقی و شناور و یا مشکلات شلنگ اشاره کرد.

برای تعمیر هر یک از این اجزای مختلف ماشین ظرفشویی سامسونگ، شما به دانش و مهارت فنی بالایی نیاز دارید. به همین خاطر توصیه می‌شود که در صورت خرابی ماشین، کار تعمیر را به تعمیرات لوازم خانگی معتبر بسپارید. در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا سازیم. برخی از این دلایل عبارتند از:

●        فشار ناکافی شیر ورودی آب

در واقع از شیر ورودی برای کنترل و قطع و وصل جریان آب استفاده می‌شود. به همین خاطر زمانی که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما آبگیری نکرد، باید یکی از قطعاتی که مربوط به شیر ورودی آن است را بررسی کنید.

در اولین مرحله شما باید از باز بودن شیر آب اطمینان حاصل کنید و همچنین مطمئن شوید که شیر آب دارای فشار کافی است. به این دلیل که باید فشار آب به حدی باشد که شیر برقی که در داخل دستگاه قرار دارد بتواند عملکرد خوب و بهتری داشته باشد. توجه کنید که نحوه نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز از اهمیت بالایی برخورد دارد و نصب آن باید طوری باشد که شیر و شلنگ ورودی در یک جا نباشند.

علت اصلی آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت اصلی آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

●        بروز مشکل در شلنگ ماشین ظرفشویی سامسونگ

در ماشین‌های ظرفشویی برای اینکه آب را به درون محفظه پایین شستشو هدایت کنند، از شلنگ و شیر آب استفاده می‌شود. یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث بروز مشکل در فرایند آبگیری ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌شود، خرابی شیلنگ آب است. به عنوان مثال امکان دارد که در مسیر شلنگ پیچ و خمی به وجود بیاید و یا اینکه مسیر ورودی آب مسدود باشد.

●        بروز شکستگی در شیر ورودی آب

شکستگی در شیر ورودی آب یکی از آشکارترین و رایج‌ترین دلایلی است که آبگیری ماشین ظرفشویی شما را با اختلال و مشکل روبرو می‌سازد. در بعضی از مواقع کاربران برای اینکه بتوانند ماشین ظرفشویی را در جای خود تعبیه کنند، آن را به سمت عقب هول می‌دهند و همین کار باعث شکستگی لوله آب شده و در نتیجه ماشین ظرفشویی آبگیری نمی‌کند.

●        خرابی سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی

درهای ماشین ظرفشویی یک سوئیچ قفل دارد. ماشین ظرفشویی با این سوئیچ به شما نشان می‌دهد که آیا در این دستگاه باز است یا نه؟ زمانی که از بسته شدن در اطمینان حاصل کردید، فرایند شستشوی ظرف‌ها در داخل ظرفشویی سامسونگ شروع می‌شود.

با این وجود چنانچه سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با مشکلاتی مواجه شود، ماشین ظرفشویی باز بودن درب ماشین را تشخیص داده و فرایند شست و شو را انجام نمی‌دهد. به همین دلیل یکی از علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ، می‌تواند نقص در سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد.

سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی سامسونگ همیشه در قسمت پشت پنل داخلی سیستم تعبیه شده است. شما با کمک یک مولتی متر می‌توانید اطمینان حاصل کنید که جریان به آن می‌رسد یا نه؟ اگر که علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی باشد، می‌توانید با تعویض آن، مشکل خود را برطرف کنید.

●    نقص در قطعات مختلف شیر برقی

یکی از وظایف شیر برقی ماشین ظرفشویی هدایت آب به سمت محفظه داخل ماشین است که یکی از مهم‌ترین قطعات به کار رفته در این ماشین محسوب می‌شود. این قطعه را نمی‌توانید به آسانی بیابید و برای بررسی‌ پیدا کردن آن، باید بخشی از دستگاه خود را باز کنید.

شیر برقی همیشه در پایین و زیر پنل درب جای گرفته است، به همین دلیل شما نخست باید پنل را باز نمایید تا بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. در شیر برقی از قطعاتی نظیر سنسور و تایمر و یا شناور استفاده می‌شود و مجموعه این قطعات در کنار هم باعث می‌شوند تا شیر برقی عملکرد بهتری در هدایت آب به محفظه داشته باشد.

یافتن علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید

تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ در محل اغلب مشکلاتی که در ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ به وجود می‌آید، در کمترین زمان ممکن و به آسانی تعمیر خواهد شد. امروزه نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ خدمات تخصصی خود را برای راحتی مشتریان خود، در محل زندگی آن‌ها هم ارائه می‌دهد. در این مواقع شما می‌توانید تعمیر آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی خود را به نمایندگی تعمیر ظرفشویی واگذار کنید و آن را در منزل خود و در کمترین زمان ممکن تعمیر نمایید.

در صورتی که هر یک از مدل‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ را در منزل خود دارید و دچار نقص و ایراداتی شده باشد، می‌توانید با نمایندگی تعمیر ظرفشویی در ارتباط باشید. بدین صورت هزینه‌های ناشی از تعمیر ماشین ظرفشویی هم به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. در این صورت شما احتیاجی ندارید که مدت زمان زیادی را صرف جابجایی دستگاه نمایید. اما زمانی که مشکل جدی باشد، برای تعمیر آن باید ماشین ظرفشویی را از منزل به تعمیرگاه انتقال دهید.

یافتن علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
یافتن علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

سخن پایانی

ماشین ظرفشویی سامسونگ امروز طرفداران زیادی داشته‌ و امروزه در اکثر منازل این نوع دستگاه یافت می‌شود. ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ نیز مانند هر لوازم خانگی دیگری به مرور زمان دچار اختلال و خرابی می‌شود که باید برای تعمیر آن به زودی اقدام کنید تا مشکل جدی نشود.

 آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که اکثر دستگاه‌ها با آن مواجه می‌شوند که باید خیلی زود نسبت به تعمیر آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام کنید. علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ به عواملی مانند خرابی شیلنگ، نقص در قطعات مختلف شیر برقی و غیر بستگی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.