مجله اینترنتی رمز موفقیت

چگونه یک کارآفرین اینترنتی موفق باشیم

امروزه اینترنت بخش اعظمی از کسب و کارهای کوچک و بزرگ را در خود جای داده است. ترافیک بالای شبکه از تبلیغات در رسانه های اجتماعی گرفته تا روشهای جدید تجارت آنلاین باعث ظهور و رشد نسل جدیدی از کارآفرینان شده است: کارآفرین اینترنتی کسی است که از قدرت و امکانات اینترنت جهت شروع و یا توسعه یک تجارت بهره می برد. خواه تجارت یک کالا بوده یا یک بازی در سرویسهای مدرن، کسی که قصد موفقیت در این عرصه را دارد باید به اصول اولیه این نوع تجارت توجه ویژه ای داشته باشد.

۱ . طرح تجاری قابل قبولی داشته باشید.

درست همانند تجارت سنتی، برای کسب سود در تجارت اینترنتی باید یک ایده جدید تجاری داشته باشید تا با استفاده از امکانات اینترنتی کسب و کارتان را شروع و یا توسعه داده و شرکت نوپای تان را با قابلیتهای فراوان رسمیت قانونی بخشیده و فرا منطقه ای عمل کنید.

• از کاتالوگهای مخصوص در ارائه طرح تجاری تان استفاده کنید. یک طرح تجاری با ذکر جزئیات میتواند منابع مالی برای شما فراهم نموده و همچنین با بیان توانایی های طرح تان باعث جلب تمایل سرمایه گذاران و دیگران می شوید. یک طرح تجاری از جهاتی مثل صعود با آسانسور بجای راه پله است. این طرح پیش نیاز یک تجارت است و به مانند پیام آوری است که به کسب و کارهای جدید اعلام میکند برای بقا به چه چیزی نیازدارند: توجه ویژه و نمایش امکان موفقیت.

۲ . گزینه خرید یا مورد مشابه را به سایت تان اضافه کنید.

یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در عرصه کسب و کار اینترنتی لحاظ کردن تمامی ابزارهای لازم در وب سایت است که به مشتریان اجازه می دهد خرید آسان و تراکنش مالی مطمئن داشته باشند.

• تحقیقات لازم در این زمینه را انجام دهید. مشتریان باید راهی برای خرید داشته باشند، اما شما نیز نیاز به پیگیری فروش و دانستن هویت آنها دارید. ابزارهای مختلف شبکه و مدیریت صحیح به یک طرح بازاریابی حرفه ای این اجازه را میدهد تا از اطلاعات راهبردی مدیریتی نهایت استفاده را ببرد.

۳ . دنبال تبلیغات شایسته باشید.

نحوه تبلیغات برای هر تجارتی متفاوت است و دانستن اینکه یک تجارت اینترنتی دقیقاً به چه چیزی نیازمند است بخش بزرگی از موفقیت هر کارآفرین اینترنتی یا مالک یک استارت آپ تجاری را تشکیل میدهد.

• از شیوه های ساده تبلیغات اینترنتی بهره ببرید. یوتیوب و سایتهای دیگر شیوه های متنوعی برای تبلیغ محصولات تجاری ارائه میکنند.

• از تبلیغات خارج از شبکه هم استفاده کنید. این نکته مهم را باید بخاطر داشت که گاهی اینترنت محدودیت هایی دارد. برای جذب بسیاری از کاربران که بطور مرتب از اینترنت استفاده نمیکنند نیازمند روشهای دیگری هستید. حضور در رویدادها و نمایشگاههای محلی و استفاده از استراتژیهای دیگر در جهت اطلاع رسانی موثر به مالکین کسب و کار کمک شایانی میکند.

۴ . هزینه ها را کنترل کنید.

بخش دیگری از موفقیت در این عرصه نحوه کنترل هزینه ها است. اساس کار بر اطمینان از بالاتر بودن درامد نسبت به هزینه هاست و این موضوع با محدود کردن هزینه های بالاسری و مراقبت در هزینه کرد بابت تجارت تان انجام می شود تا زمانیکه سودتان پوشش دهنده هزینه های معین تجارت تان باشد.

۵ . ریسک کارتان را کاهش دهید.

داشتن قالب تجاری خوب و خریداری بیمه مناسب به کارآفرینان جدید اینترنتی یا مالکین کسب و کار کمک میکند تا در برابر موقعیت های ناخوشایندی که به سبب مسئولیت در برابر تولیدات یا انواع اتفاقات غیرمنتظره یا چالشهای حقوقی که پیش می آید خودشان را مصون بدارند.

۶ . استفاده از شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، لینکدین و گوگل پلاس.

استفاده از سایت های اجتماعی شما را با ایجاد شبکه در توسعه برند تجاری تان یاری می رساند. فیس بوک، لینکدین و توییتر با ایجاد تاثیرات مثبت در مشتریان به شما کمک میکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.