مجله اینترنتی رمز موفقیت

۹ اشتباه مالی که اشخاص موفق مرتکب نمی‌شوند

شما موفق شدید و به همه خواسته‌های خود رسیدید، این تصویر بعد از موفقیت خودتان را در ذهن‌ خود حک کنید. این تصویر را بشدت باور داشته و در ذهن خود تثبیت کنید. نگذارید کمرنگ شود. ذهنتان از آن پس در جستجوی واقعی کردن این تصویر می‌رود… فقط هیچگونه مانعی را در ذهنتان تصور نکنید.

نورمن وینسنت پیل

امروز دقیقاً همان مقدار بدست می‌آورید که خودتان تصمیم گرفته‌اید بدست آورید نه بیشتر نه کمتر. از نظر مالی اکنون در همین جایگاه قرار دارید چون خودتان انتخاب کرده‌اید که در همین جایگاه باشید. فقط خودتان. نه هیچکس دیگر. درآمد شما همان است که خودتان تصمیم گرفته‌اید. نه یک ریال بیشتر، نه یک ریال کمتر.

شما خودتان تصمیم گرفته‌اید که این مقدار درآمد داشته باشید که نتیجه کارها و تلاشهای کرده و نکرده شماست. شما کارهای مشخصی کرده‌اید که درآمد شما به اندازه‌ای که امروز دارید برسد. و کارهای زیادی می‌توانستید بکنید که نکردید و منجر به باقی ماندن درآمد شما به کمتر از سطحی که واقعاً توانایی‌اش را دارید شده است. هر اندازه‌ای که امروز بدست می‌آورید، خودتان تصمیم گرفته‌اید که این اندازه بدست آورید.

چطور موفق شوید: همین امروز دست به عمل بزنید

وقتیکه اولین بار این ایده به گوشم خورد که خودم درآمد خودم را تعیین می‌کردم، واقعاً شوکه و عصبانی شدم و شدیداً آنرا انکار کردم. من به خودم گفتم “این حرف نمی‌تواند درست باشد. هیچ کس این مقدار را انتخاب نمی‌کند که همیشه نگران پول باشد!”

من درآمد پایینی داشتم و همواره تقصیر را به گردن والدین، تحصیلات، رئیسم، شرکتم، صنعتی که در آن فعالیت می‌کردم، رقبا، و اقتصاد کشور می‌انداختم. سپس یک روز نگاهی به اطرافم انداختم، و متوجه این واقعیت شدم که صدها بلکه هزاران نفر همین مشکلات و محدودیتها را دارند ولی همین مردم خیلی بیشتر از من بدست می‌آورند و زندگی خیلی بهتری دارند.

در نهایت پذیرفتم، جایی که هستم و چیزی که هستم علتش خودم هستم. اگر بخاطر درآمدم زندگی شادی نداشتم، فقط یک نفر در این دنیا بود که می‌توانست آنرا تغییر دهد—خودم و من تصمیم گرفتم دست بکار شوم.

پنج سال بعد، درآمدم را ده برابر کرده بودم! از خانه اجاره‌ای با اثاثیه اجاره‌ای به خانه خودم با خودرو شخصی خودم، مرسدس بنز اس ال 350، نقل مکان کردم. زندگی من کلاً دگرگون شده بود، شما هم می‌توانید.

بزرگترین دارایی مالی شما

بزرگترین و باارزشترین دارایی مالی شما همان توانایی درآمدزایی و قدرت درآمدزایی است. یعنی با استفاده از توانایی و مهارتهایتان کارهایی می‌کنید و به ازایش درآمد کسب می‌کنید. توانایی درآمدزایی شما نشاندهنده 80 تا 90 درصد بُعد مالی در شماست مگر اینکه ثروتمند به دنیا آمده باشید.

از نگاه بازار و اقتصاد، توانایی درآمدزایی مانند یک چاه آب است. وقتیکه با حداکثر توان شروع به فعالیت و درآمدزایی می‌کنید، میلیونها تومن پول به جیبتان پمپاژ می‌شود. همۀ دانش، تحصیلات، مهارتها و تجربیات شما در زندگی به شخصی که امروز هستید و توانایی که امروز برای گرفتن پول خوب برای کار خوب دارید کمک کرده و می‌کند.

توانایی درآمدزایی شما مثل یک مزرعه است—اگر بخوبی از آن مراقبت نکنید، اگر به آن کود ندهید، و آنرا شخم نزنید، و آنرا بطور منظم آبیاری نکنید، خیلی زود بایر و بی‌خاصیت می‌شود و محصولی که آرزو دارید را بدست نمی‌آورید. زنها و مردان موفق کسانی هستند که پیوسته تصمیم به حرکت و فعالیت می‌گیرند و از توانایی درآمدزایی خود آگاهانه استفاده میکنند. آنها هر روز کار می‌کنند که تولیدشان و خدماتشان را افزایش دهند تا جوابگوی نیاز بازار باشند.

یک دارایی ارزشمند

توانایی درآمدزایی شما، مثل هر دارایی دیگری، هم می‌تواند باارزش باشد و هم بی‌ارزش. این توانایی می‌تواند مرتباً ارزش بیشتری پیدا کند و قادر باشید درآمدتان را سال به سال افزایش دهید. یا اینکه با تغییر ماهیت و جهت بازار به دارایی بی‌ارزشی تبدیل شود و مهارتهای شما روز به روز خواهان کمتری داشته باشد.

حقیقت تلخ اینجاست که: اگر توانمندی و مهارتهای خود را ارتقا ندهید، لاجرم به زمین خواهید خورد. اگر مهارتها و تواناییهای درآمدزایی شما بروز نبوده و خواهان نداشته باشد، در این صورت بی‌ارزش و مستهلک می‌شود. میلیونها نفر امروزه بیکار هستند چرا؟ چون گذاشتند توانایی و مهارتهایشان کهنه و زائل شود و دیگر بهره‌وری کافی برای استخدام نداشته باشند.

تصمیم بگیرید

کلید افزایش درآمد چیست؟ تصمیم گرفتن! تصمیم بگیرید از همین امروز بدنبال درآمدی بروید که واقعاً توانایی و ظرفیتش و لیاقتش را دارید. تصمیم بگیرید که به شغلتان و درآمدتان کنترل داشته باشید و بتوانید در هر شرایط اقتصادی گلیم خود را از آب بیرون بکشید و بقای خود را تضمین کنید.

همین امروز تصمیم بگیرید که می‌خواهید درآمدتان دو برابر شود و بعدش دوباره آنرا دو برابر کنید. تصمیم بگیرید که بیشتر و بیشتر بدست آورید تا جاییکه احساس کنید ظرفیت شما تکمیل است و به درآمد بیشتر نیاز ندارید. خبر خوب این است که مقداری که واقعاً ارزشش را دارید خیلی بیشتر از چیزیست که تا به امروز داشتید و از آن لذت می‌بردید.

بخاطر داشته باشید، مهم نیست که از کجا می‌آیید؛ مهم این است که به کجا می‌روید. و فقط ذهنیات و تصورات نابجای شماست که مانع رسیدن شما به مقصد می‌شود.

بالاترین درآمد شما در آینده منتظر شماست. بهترین دستاوردهای شما در آینده منتظر شماست. پرمباهات‌ترین دستاوردهای شما در آینده منتظر شماست. شادترین لحظات شما در آینده منتظر شماست. بزرگترین موفقیت‌های شما در زندگی در راه است.

از شما بخاطر مطالعه این مقاله سپاسگذارم. تصمیم بگیرید و همین امروز دست بکار شوید و به موفقیت مالی برسید. لطفاً به اشتراک بگذارید و نظرتان را بیان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.