مجله اینترنتی رمز موفقیت

چگونه قانون جذب را در زندگی بکار ببریم

قانون جذب این طور تعریف می‌شود، «هر اتفاق مثبت یا منفی که در مورد شما رخ می‌دهد توسط خودتان جذب شده است.»

مثلاً وقتی می‌گویید زمانی که بی‌پول بودید یک دوست خاص به شما پول قرض داد، در واقع شما آن را جذب کردید، حتی با اینکه شاید نمی‌دانستید در حال استفاده از این قانون هستید.

یا وقتی می‌گویید معلم، همکلاسی، مشتری یا همکار شما، روزتان را خراب کرد، این را هم را جذب کردید.

ما هر روز و هر ثانیه از این قانون استفاده می‌کنیم.

شما حتی مطالعه‌ی این مطلب را به همین ترتیب جذب کردید!

در واقع فقط سه گام اساسی برای استفاده از این قانون وجود دارد: خواستن، باور کردن، دست یافتن. هدف ما در اینجا این است که سه گام فوق را بصورت گام‌های عملی درآوریم تا بتوانید آن را در عمل انجام دهید.

تا انتهای مطلب با ما باشید.

گامها

1. آرامش ذهنی

به مدت 5 الی 10 دقیقه آرامش ذهنی را تمرین کنید. کافیست چشمهای خود را ببندید و به هیچ چیز فکر نکنید. با این کار قدرت مغز شما بیشتر و ذهن‌تان آرام می‌شود. این گام الزامی نیست ولی توصیه می‌شود.

2. در مورد خواسته‌ی خود مطمئن باشید و بدون شک و تردید تصمیم بگیرید.

یادتان باشد که قصد دارید پیامی به جهان بفرستید که توسط ذهن و فکر شما خلق شده است و به همین ترتیب پاسخ را از طریق ذهن و فکر خود دریافت می‌کنید. به همین خاطر باید دقیقاً بدانید خواسته یا آرزوی شما چیست. اگر مطمئن یا شفاف نیستید، امواج مبهمی به جهان می‌فرستید و نتایج ناخواسته‌ای دریافت می‌کنید. پس مطمئن شوید که با تمام قدرت و اشتیاق آن را می‌خواهید.

3. از جهان بخواهید.

خواسته‌ یا آرزوی خود را دقیقاً مشخص کنید سپس تصویری از آن به جهان بفرستید. جهان پاسخ خواهد داد و آنگاه خواسته‌ی خود را دست‌یافته می‌بینید. خواسته‌ی شما هرچقدر شفاف‌تر و با جزئیات باشد بهتر است. اگر خواسته‌ی شما مثلاً یک دستگاه کنسول بازی نینتندو است، خودتان را نشسته و در حال بازی با آن ببینید. کنترلر را در دست خود احساس کنید، بازی مورد علاقه‌ی خود را انجام دهید و کنسول بازی را لمس کنید. یا اگر خواسته‌ی شما رسیدن به شخصی‌ست که به او علاقه دارید، خود را در حال قدم زدن، لمس کردن و آغوش کشیدن با او ببینید. منظورم را که متوجه می‌شوید.

4. خواسته‌ی خود را مکتوب کنید.

اینطور شروع کنید، «خیلی خوشحال و شکرگزار هستم که الان …» و جمله را با گفتن خواسته‌ی خود به جهان بگویید. از نظر گرامری آنها را با استفاده از زمان حال ساده بنویسید طوری که انگار همین الان به خواسته‌ی خود رسیده‌اید. از جملاتی که بار منفی دارند اجتناب کنید. چشمان خود را ببندید و آرزوی خود را طوری تصور کنید که انگار همین الان در حال برآورده شدن است و تصویر ذهنی شما هر لحظه شفاف‌تر و ملموس‌تر می‌شود.

5. آن را احساس کنید.

چه احساسی بعد از رسیدن به آرزوی خود خواهید داشت؟ آن را هم اکنون تصور کنید. باید طوری عمل یا فکر یا صحبت کنید که انگار همین الان دارید به خواسته‌ی خود می‌رسید. این گام در عمل، مهم‌ترین و قوی‌ترین گام در قانون جذب است زیرا در این لحظه قانون جذب شروع به کار می‌کند، و وقتی که این حس را در خودتان بوجود می‌آورید، دیگر احساس نمی‌کنید به آن نیاز دارید چون هم اکنون آن را در اختیار دارید! از این رو، جهان این فکر و احساس شما را آشکار می‌کند و شما آن را دریافت می‌کنید.

6. سپاسگذار باشید.

تمام چیزهایی که جهان به شما داده را یادداشت کنید. نسبت به چیزهایی که دارید شکرگذار بوده و برای تمام چیزهایی که متعاقباً به شما بخشیده شده سپاسگذار باشید. جهان کارهای زیادی برای ما انجام داده است. با قدردانی و ادا کردن دین خود به این جهان باعث می‌شوید حتی چیزهای خیلی بیشتری از این جهان نصیب شما شود. مثلاً اگر کسی آزارتان می‌کرد ولی متوقف شد، باید شکرگذار باشید. یا اگر شخصی که به او علاقه دارید به شما اظهار علاقه کرد، این هم چیزیست که باید از این جهان قدردانی کنید. شما از این جهان بخاطر همین قانون جذب هم باید سپاسگذار باشید. اظهار قدردانی شما باعث قدرت مضاعف این جهان در برآورده کردن سریعتر آرزوهای شما خواهد شد.

7. به جهان اعتماد داشته باشید.

تصور کنید بُعد دیگری تقریباً مشابه این دنیای واقعی وجود دارد و هرچیزی را که از ته دل آرزو کنید در همان لحظه برآورده می‌شود. خود را در این بُعد یعنی جایی که خواسته‌ی شما در همان لحظه اجابت می‌شود ببینید. در جستجوی خواسته‌ی خود نباشید؛ این نقطه جاییست که اکثراً گرفتار می‌شوند. اگر چشمتان به دنبال اتفاقی باشد که آرزوی شما را برآورده کند، با این حرکت فقط به این جهان می‌گویید که آن را در اختیار ندارید و می‌خواهید جذب کنید… این صحیح نیست. صبور باشید. برآورده نشدن فوری آرزوی شما باعث ایجاد استرس درباره چگونگی برآورده کردن آن نشود. بگذارید جهان خودش این کار را برای شما انجام دهد. وقتی که شما بجای این جهان نگران “چگونگی” هستید، این طور عنوان می‌کنید که به جهان ایمان ندارید و به جهان می‌گویید که چکار کند در صورتی که جهان دارای دانش و قدرت بیشتری نسبت به نوع بشر است.

نکات

 • اگر در حال حاضر شرایط مطلوبی ندارید، زیاد به آن فکر نکنید. بسیاری از مردم به شرایط بد کنونی خود فکر می‌کنند و مشابه آن را جذب می‌کنند. بجای آن به چیزهایی که خواهان داشتن آن هستید فکر کنید. مطمئناً جواب می‌گیرید.
 • تصویری از یک مجله یا تابلویی داشته باشید که کمک کند خواسته‌ی خود را ببینید و احساس کنید، هر روز به آن تصویر نگاه کنید (بهتر است این کار را اول صبح انجام دهید چون باعث می‌شود تمام روز را با احساس خوبی سپری کنید)، و به انتشار احساسات شاد به سوی جهان تمرکز کنید.
 • هر قدر می‌توانید به چیزهایی که حقیقتاً می‌خواهید تمرکز کنید نه چیزهایی که نمی‌خواهید. مثلاً اگر نسبت به جنگ یا درگیری‌‌ای عصبانی یا افسرده هستید، تلاش کنید طرفدار صلح باشید تا ضد جنگ – روی صلح تمرکز کنید، و راهکارهایی که دوست دارید را دنبال کنید.
 • احساسات خوب = واقعیت خوب. احساس خوب داشته باشید. آهنگ مورد علاقه خود را گوش کنید، تصویری نقاشی کنید، با حیوان خانگی خود سرگرم باشید، به کسی یا چیزی که دوست دارید فکر کنید، یا چیزی که شما را شاد می‌کند، فقط چشمان خود را ببندید و آرامش ذهنی را تمرین کنید. اینها قوی‌کننده‌های امواج هستند، پس آستین خود را بالا بزنید.
 • یک واقعیت جالب: حتی افراد مشهور هم از قانون جذب استفاده می‌کنند، و بیشترشان این موفقیت را تجربه کردند.
 • اگر فقط روی یک آرزو در یک لحظه تمرکز کنید، این قانون بهتر عمل می‌کند.
 • اولین باری که این قانون را امتحان می‌کنید شاید زمان زیادی به طول بکشد (مثلاً 10 ماه)، ولی با تمرین کردن بهتر و ماهرتر می‌شوید.
 • در ابتدا چیزهای آسان و قابل اندازه‌گیری را آرزو کنید سپس وقتی که آرزوی شما برآورده شد خواهید فهمید که دست‌یافتنی هستند. این کار باعث می‌شود به این قانون ایمان بیاورید.
 • همیشه تفکرات مثبت داشته باشید و بدون توجه به مدت زمانی که فرایند تحقق خواسته‌ی شما طول می‌کشد، همیشه باور داشته باشید که چیزی که منتظرش هستید خواهد رسید. مطمئن باشید آرزوی شما محقق می‌شود! گام اضافی مهم در فرایند تحقق آرزوها، انرژی قلبی شماست، که احساس عشق و قدردانی را به سمت جهان گسیل می‌کند و درهای قلب‌تان را به جانب مهربانی می‌گشاید.

هشدارها

 • شما نمی‌توانید و نباید هیچ‌گونه مقاومتی در ذهن خود داشته باشید برای مثال: اگر فقط تلاش اندکی در قانون جذب کرده باشید و بگویید، «این چیزها کار نمی‌کند» آنگاه جهان چیزهای بیشتری که «کار نمی‌کند» به سمت شما گسیل می‌کند.
 • اگر می‌خواهید اتفاقی رخ دهد، مثلا یک موتور می‌خواهید، فقط نگویید من آن موتور را می‌خواهم، باور داشته باشید که آن موتور را می‌خواهید. بجای اینکه به خودتان بگویید که یک موتور می‌خواهید، خودتان را در حال راندن آن موتور تصور کنید. مهم نیست که حتماً بدانید چه وقت آن موتور را بدست می‌آورید، فقط باور داشته باشید که آن را بدست می‌آورید و شکی به آن ندارید. اگر شک دارید، فوراً ذهنیت خود را اصلاح کنید و مثبت فکر کنید و به چیزهایی که می‌خواهید تمرکز کنید.
 • جملاتی که بار منفی دارند بکار نبرید. برای مثال، اگر می‌خواهید از دست بدهی خلاص شوید و بگویید، «می‌خواهم از بدهی خلاص شوم» جهان فقط کلمه‌ی «بدهی» را می‌بیند و بدهی بیشتری به سوی شما می‌فرستد. جهان به کلمات “نه”، “نمی…”، “هیچ”، و مثل اینها اهمیتی نمی‌دهد. بجایش بگویید، «من ثروتمندم و پول زیادی دارم.»
 • اگرمرتباً نگران اتفاقات بد یا کاهش درآمد هستید، پس از قانون جذب علیه خودتان استفاده می‌کنید. نگرانی شما باید این باشد که حداکثر توان خود را با استفاده از گامهای بالا در مقابل کاهش درآمد بکار گیرید ولی برعکس، شما کاهش درآمد را در ذهن خود تصور می‌کنید و آن را با ذهنی پر از تصاویر کاهش درآمد از جهان می‌خواهید، احساس‌تان پر از احساس کاهش درآمد است… نگرانی را متوقف کنید و گام هفتم در بالا را انجام دهید.
 • «دقت کنید که چه چیزی آرزو می‌کنید چون ممکن است به آن برسید و…» این جمله برای شوخی نیست. این قانون آنقدر قدرتمند است که درخواست شما بی‌درنگ و مقتدرانه بدون هشدار قبلی اجابت می‌شود. بخاطر داشته باشید، این قانون هم می‌تواند بسازد هم خراب کند.
 • اگر دوستی دارید که زمان زیادی او را ندیدید و می‌خواهید او را ببینید، بجای اینکه بگویید، «می‌خواهم دوستم جلوی درب خانه‌ام ظاهر شود،» فقط بگویید، «می‌خواهم وقتی در خیابان قدم می‌زنم او را ببینم،» یا چیزی شبیه این.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.