مجله اینترنتی رمز موفقیت

20 قانون طلایی پول برای کسب ثروت – بخش سوم

برای مطالعه بخش دوم به این لینک مراجعه نمایید.

بخش سوم:

5 . قانون مطابقت

قانون مطابقت بیان می‌کند که دنیای بیرونی شما انعکاسی از دنیای درونی شما و مطابق با افکار برجسته شماست.این قانون دلایل موفقیت یا عدم موفقیت، شاد بودن یا ناشاد بودن، ثروتمند یا فقیر بودن مردم را توضیح می‌دهد. دنیای بیرونی آنها منعکس‌کننده بیشتر افکار برجسته و غالب آنهاست.

دنیای بیرونی شما انعکاسی از دنیای درونی شماست.

نهایتاً، مفهوم همه‌ی اینها وقتی که پای وضعیت مالی به میان می‌آید، این است که هیچ چیز در دنیای بیرون شما تغییر نمی‌کند مگر اینکه ابتدا در درون‌تان آن را تغییر دهید. درون ذهن‌تان.

این موضوع در همه‌ی ارکان زندگی کاربرد دارد. اگر می‌خواهید نتایج بهتری در دنیای بیرون کسب کنید، ابتدا باید افکاری که در دنیای درون یعنی ذهن‌تان دارید را تغییر دهید.

دنیای بیرون که انعکاسی از دنیای درون یک شخص است، “معادل ذهنی” نامیده می‌شود. مفهوم ساده‌اش این است که دنیای بیرونی آنها معادل با دنیای درونی آنهاست.

بنابراین هرکس باید از چیزی که قصد تجربه کردن آن را در دنیای بیرون دارد، یک معادل ذهنی در دنیای درون خود ایجاد کند، زیرا تا ابتدا آن را در ذهن‌تان خلق نکنید، در دنیای بیرون خلق نمی‌شود.

برای رسیدن به این مقصود باید به منابع اطلاعاتی که در دستیابی به استقلال مالی به کمک‌تان می‌آید دسترسی پیدا کنید، و از منابع اطلاعاتی منفی که شما را دچار سرخوردگی، یاس و شک و تردید می‌کند اجتناب کنید.

قانون مطابقت نیز می‌تواند به عنوان یک ابزار مفید که به شما کمک می‌کند دیگران را بهتر بشناسید مورد استفاده قرار گیرد.

برای مثال، اگر کسانی عمیقاً در قرض فرو رفته باشند احتمالاً نشان‌دهنده این است که مدیریت مالی خوبی ندارند، و نیز احتمالاً در مدیریت سایر جنبه‌های زندگی‌شان مثل سلامتی و شغلی هم وضعیت خوبی ندارند.

همچنانکه به سمت استقلال مالی پیش می‌روید قانون مطابقت را به خاطر داشته باشید، چون به شما اجازه می‌دهد کسانی که قادر به کمک به شما در دستیابی به استقلال مالی هستند و برعکس کسانی که راه را برای شما سختتر می‌کنند را از هم تشخیص دهید.

نتیجه‌گیری

خلق ثروت در ذهن‌تان آغاز می‌شود، و نتایج به صورت واقعیتی که شما دیده و تجربه می‌کنید منعکس می‌شود. بنابراین مراقب چیزهایی باشید که خود را در مقابل آنها قرار می‌دهید چون آنها محیط ذهنی درونی شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد، برخی در جهت بهتر شدن و برخی در جهت بدتر شدن تاثیر می‌گذارند.

6 . قانون فراوانی

قانون فراوانی بیان می‌کند که ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پول فراوانی برای هرکسی که طالب آن باشد وجود دارد، که البته مشروط براین است که آنچه برای کسب آن پول لازم است را انجام دهید.

در عصر دیجیتال امروزی قانون فراوانی بیشتر از همیشه احساس می‌شود، طوری که در حال حاضر حجم زیادی از پول فقط در عرصه‌ی دیجیتال بصورت عددهایی بر روی صفحه‌ی کامپیوتر نمایش داده می‌شود.

مثال خوبی برای درک دقیق این قانون در موسسات بانکی یافت می‌شود.

وقتی‌که بانکها کارشان را در صدها سال پیش آغاز کردند، مکان امنی برای مردم فراهم کردند تا آنها سکه‌ها یا شمش‌های طلای خود را در آنجا نگهداری کنند.

فردی به یک بانک می‌رود، طلا یا شیء باارزش خود را به بانک می‌سپارد، و در مقابل رسید کاغذی دریافت می‌کند. اگر هر زمان بخواهند طلای خود را پس بگیرند رسید کاغذی را به بانک می‌دهند و طلایشان را دریافت می‌کنند.

اما بانکها متوجه این واقعیت شدند که فقط عده کمی از مردم تمایل به پس گرفتن طلایشان در یک زمان دارند. این بدان معنیست که باقیمانده‌ی طلایی که آنها مراقبش هستند آنجا انبار شده و کاری انجام نمی‌دهند.

بنابراین بانکها تصمیم گرفتند طلایی که محافظت می‌کردند را روی چیزهای دیگری سرمایه‌گذاری کنند یا به دیگران در ازای سود مشخص وام دهند تا درآمد بیشتری برای بانک کسب کنند.

تا زمانیکه همه‌ی مشتریان بانکها در یک زمان به بانک مراجعه نمی‌کردند، بانکها همیشه طلای کافی برای برگشت دادن به مشتریان متقاضی داشتند.

امروزه، ما آن را ذخیره‌ی بانکی می‌نامیم و در عصر دیجیتال اینکار راحتتر از هر زمان دیگری انجام می‌شود. اکنون بانکها می‌توانند مقادیر مجازی نامحدودی به درخواست‌کنندگان وام دهند، زیرا برعکس طلای فیزیکی، پولی که روی صفحه‌ی کامپیوتر قرار دارد نامحدود است.

در نتیجه، موسسات پرداخت وام قادر هستند حجم عظیمی از پول خلق کنند، و اساساً می‌توانند پولی را به متقاضیان وام دهند که واقعاً در اختیار ندارند و واقعاً موجود نیست.

نتیجه‌گیری

از آنجائیکه به عصر دیجیتال وارد شدیم منابع عظیم و بی‌پایانی از پول در سراسر جهان هر روز در گردش است.

پول منبعی کمیاب نیست، چیزی که کمیاب است، داشتن دانش صحیح و مهارتهایی است که برای کسب مقادیر عظیمی از پول لازم دارید. بنابراین، هر چه بیشتر قادر باشید سرمایه‌ی انسانی خود را توسعه دهید، محتملاً پول بیشتری در ازای تلاشهایتان بدست می‌آورید.

برای مطالعه بخش چهارم به این لینک مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.